Aktualności

9 lutego 2018r.- akcja krwiodawstwa w naszej szkole

        Oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Oddanie cząstki samego siebie ludziom potrzebującym pomocy jest symbolem wrażliwości na ludzkie cierpienie. W obliczu zagrożenia życia każda kropla krwi ma wielkie znaczenie. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu 9 lutego 2018r. młodzież naszej szkoły  będzie kolejny już raz przystępować do akcji krwiodawstwa.  Wymagania w stosunku do chętnych do oddania krwi: - ukończone 18 lat, - waga co najmniej 50 kg, - pełne zdrowie (żadnych zaziębień i infekcji w ostatnim tygodniu), osoby wcześniej chore na żółtaczkę WZW nie mogą byc dawcami. Szczegółowe informacje można uzyskac u pedagoga szkolnego. Zapraszamy uczniów i absolwentów naszej szkoły. Czytaj Dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 50
 • 51
 • 52
 • 53
 • 54
 • 55
 • 56
 • 57
 • 58

Start

„Jest na świecie jeden zawód, jedno tylko powołanie- być dobrym dla drugiego człowieka”- powiedziała kiedyś Maria Dąbrowska, a dzisiaj słowa te stały się mottem naszego szkolnego święta.

W piątek 6 października klasy drugie przygotowały uroczystość z okazji patronki szkoły. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała wszystkich, przybliżyła nowym uczniom, a tym troszkę starszym tylko przypomniała historię szkoły ,a zaraz potem uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, w którym zapewnili między innymi to, że będą dbać o szkołę i godnie ją reprezentować. Pani dyrektor Ewa Glegoła wręczyła Stypendia Starosty Radomskiego wyróżniającym się uczniom. Wśród nich znaleźli się: Katarzyna Sekuła, Damian, Paterek i Mateusz Pinkowski. Do grona wyróżnionych należy również Anna Łuczyńska, która otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Pani dyrektor odczytała również podziękowanie pielęgniarki oddziałowej SPZZOZ w Pionkach pani Iwony Wydmuch dla ucznia kl IIc Huberta Paducha za zaangażowanie w pracę wolontariatu w oddziale wewnętrznym SPZZOZ w Pionkach.

Bardzo sprawie przeszliśmy do części artystycznej, w której Hubert i Julka przeprowadzili rozmowę o życiu Marii Dąbrowskiej i pokazali dlaczego jest ona patronką naszej szkoły. Później zagościła u nas sama Dąbrowska, która czytała swojemu siostrzeńcowi utwory jej autorstwa, a bohaterowie dzieł po drugiej stronie sceny odgrywali czytane fragmenty. Oczywiście nie mogło zabraknąć najsławniejszych „Nocy i Dni”. Przybliżyliśmy moment zapoznania Barbary i Bogumiła oraz pokazaliśmy, jak ważną rolę w ich życiu odgrywała muzyka. Mieliśmy też przyjemność posłuchać melodii granej  na skrzypcach, a całą część artystyczną zakończył piękny walc pochodzący właśnie z „Nocy i Dni”, zatańczony przez Olę i Mateusza.

Scenariusz napisaliśmy sami, a próby przeprowadzaliśmy pod okiem naszych wychowawców, dlatego cieszymy się, że to co zaprezentowaliśmy tak bardzo się podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Dąbrowska pokazała, że środki materialne nie są potrzebne, by zdobyć wykształcenie, posługiwała się piękną polszczyzną, uczestniczyła w powstaniu warszawskim ukazując tym swoją odwagę i patriotyzm. To tylko kilka powodów, dla których jest ona wzorcem do naśladowania dla społeczności LO i nie tylko. Teraz czekamy do kolejnego roku, by znów porozmawiać o Marii Dąbrowskiej i zatopić się w świecie Barbary i Bogumiła z Kalińca. 

Fotorelacja.

 

red. Julia Łukasiewicz

Wydarzenia

 • All
 • KONKURSY
Archiwum Kliknij SHIFT Kompletne Archiwum cae archiwum

Jubileusz 80-lecia

Kalendarz

Luty 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28